Klikněte na další produkty.
Nebyly nalezeny žádné produtky.
Petit Bateau x Deyrolle: Pojďme na procházku do lesa

Petit Bateau x Deyrolle: Pojďme na procházku do lesa

- Kategorie: Aktuality , Móda , O značce

Tři roky po první spolupráci se Deyrolle a Petit Bateau znovu spojili a společně vytvořili limitovanou kolekci, aby přenesli na všechny generace krásy přírody. Po kolekci 2017 určené k ochraně ohrožených druhů ve světě, se oba francouzské módní domy rozhodli uvést na výsluní ekosystém, na kterém jim záleží, jenž je okouzlující a zároveň tajemný, dobře známý a nedoceněný: náš les.

Pojďme na procházku do lesa!

Pouze jeden krok v lese stačí k tomu, abychom našli inspiraci a uvědomili si, jak krásná a křehká příroda je. Deyrolle a Petit Bateau vytvořili limitovanou kolekci, aby přenesli na všechny generace krásy všeho živého a potřebu jej uchovat.

Lesní ekosystém

Nemusíme chodit příliš daleko, abychom mohli obdivovat přírodu a uvědomit si její bohatství, krásu ale i její křehkost. Proto společnost Deyrolle přišla s myšlenkou prozkoumat celý ekosystém pro tuto kolekci- jeho faunu, floru, od nejmenší po největší- a Petit Bateau navrhl severní lesní ekosystém pro tuto novou spolupráci. Kolekce také přispívá k organickému pochopení tohoto ekosystému, ve kterém probíhá soužití bytostí a rostlin a ve kterém musí být zachována rovnováha. Téma, které se Deyrolle zvláště dotýká, jelikož se již několik let věnuje hlubokým úvahám týkajících se vztahu člověka k přírodě, a také proto se společnost Deyrolle stala spoluorganizátorem 5. ročníku Festivalu Lesu a Háje v oblasti La Bourdaisiere. Aby tyto přirozené krásy přírody podnítili zvědavost, tak je ke každému oděvu přiložena brožukra či karta navržena společností Deyrolle s překypujícími a poutavými informacemi ke sdílení.

Bavlněné umění

Společnosti Deyrolle a Petit Bateau byly obě založeny v 19. století, jedna v roce 1831 a druhá v roce 1893. Své know-how udržovaly z generace na generaci, dokud se nestaly skutečnými institucemi. Pro tuto spolupráci se Deyrolle a Petit Bateau rozhodli vyzdvihnout Les skrz zdůraznění zvířat, od ptáků až po savce, a rostlin, od listů až po stromy. Petit Bateau přednesl tuto rozmanitost svým osobitým způsobem smícháním různých dekorativních technik. Zvířata a rostliny nacházejících se na vzdělávacích obrázkových kartách Deyrolle v mnoha ohledech ožívají na ikonických materiálech Petit Bateau, od sítotisku umístěného na našité nášivce přes výšivky: pletený vzor 1x1, molton nebo prošívaný úplet a samozřejmě pruhovaný žerzej po námořnicku.

DEYROLLE

Od roku 1831 zůstává společnost Deyrolle věrná svému edukativnímu poslání. Byla založena Jean-Baptistem Deyrollem, který se vášnivě zajímal o přírodní vědy, a proto tato společnost rozvíjí svou činnost v této oblasti, vydává knihy o fauně a flóře, distribuuje školní materiály týkající se fauny a vytváří četné vzdělávací materiály, včetně slavných vzdělávacích obrázkových karet; opravdové „vzdělání očima“, kterého si váží vnuk zakladatele společnosti, Emile Deyrolle.

Mezi 19. a 20. stoletím Deyrolle exportuje své zboží do téměř 120 zemí po celém světě! Módní dům, který sídlí od roku 1888 na 46 rue du Bac v Paříži, je poslední společností plná zajímavostí, která zůstává otevřena všem, ale je také jedinečným butikovým muzeem pro širokou veřejnost, sběratele a umělce z celého světa při hledání inspirace, přírodních krás a znalostí.

Louis Albert de Broglie, majitel společnosti Deyrolle od roku 2001 ji dal nový ráz. „ Poté, co jsme pojem zem vysvětlili největšímu počtu lidí, je nyní potřeba vysvětlit, jak ji zachovat“. Toto je nový úkol, který má společnost Deyrolle, jenž byla oficiálním partnerem COP21 pro vzdělávání, a která se dnes skrze svou ikonografii zabývá současnými environmentálními a společenskými otázkami.

KOLEKCE

Bez dalších okolků, zde je nástin kolekce Deyrolle x Petit Bateau pro batolata, děti a dospělé! Již dnes můžete tuto kolekci zakoupit online na www.petit-bateau.cz a velmi brzy i v našem butiku U Prašné brány 3 v Praze.

Sdílet tento obsah

Inspirujte se

novými outfity

home

Menu

Nastavení

Vytvořte účet zdarma pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se